YHTEYSTIEDOT


Seurakunnan osoite:
Varkauden adventtiseurakunta, Linjurikatu 7, 78200 Varkaus

Seurakunnan huoltaja/vanhin
Veli Keronen
puh. 040-5645824
sähköposti: veli.keronen@luukku.com
 

Seurakunnan vanhin
Jouni Konttinen
puh. 040-7079399
sähköposti: jjkonttinen@gmail.com

Seurakunnan vanhin
Jarkko Laukkanen
puh. 0500-205510
sähköposti: jarkko.e.laukkanen@gmail.com

Seurakunnan sihteeri
Riitta Kolari
puh. 040-5669110
sähköposti: riikolari@gmail.com

Seurakunnan rahastonhoitaja
Raija Flink-Konttinen
puh. 040 5460009
sähköposti: raija.fk@gmail.com

Seurakunnan apulaisrahastonhoitaja
Eeva-Kaisa Immonen
puh. 045-2630010

sähköposti: eevakaisa58@gmail.com

Päädiakoni, Kolehdinlaskija
Ari Flink
puh. 044-2220777
sähköposti: ari.k.flink@gmail.com

Diakoni
Tuomo seittivaara
puh. 0400-557900
sähköposti: tseittivaara@gmail.com

Seurakunnan päädiakonissa, Kirkon siisteysvastaava
Maija Malinen
puh. 040-7041003

sähköposti: maija.malinen@pp.inet.fi 

Diakonissa 
Kaarina Eronen
puh. 040-5107640
eronen.kaarina@gmail.com

Mediasihteeri, Jumalanpalvelustoimikunnan vastuuhenkilö
Pirjo Seittivaara
puh. 040-8361502
sähköposti: pirjo.seittivaara@pp.inet.fi  


Kotiseutulähetyksen sihteeri, Sympatiasihteeri
Pirkko Laukkanen
puh. 040-5554670
sähköposti: pirkko.m.laukkanen@gmail.com

Kiinteistövastaava
Markku Eronen
puh. 0400-705344
sähköposti: markku.eronen3@luukku.com

Keittiötoimikunta
Seurakunnan sisaret